نماینده خبرگان رهبری: ظرفیت داخلی در دولت سیزدهم مورد توجه قرار گیرد

ارومیه - ایرنا- نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم اعطای حکم تنفیذ رییس جمهوری، گفت: طبق فرموده معظم له، ظرفیت داخلی در دولت سیزدهم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

آیت الله شیخ جواد شبستری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت داخلی افزود: نباید تمام امید ما به مذاکرات باشد، بلکه ظرفیت های داخلی کشور را مورد توجه قرار داده و از آنها غافل نشویم.

وی اظهار داشت: بسیاری از کارخانجات با مشکلات متعددی مواجه هستند بنابراین دولت سیزدهم دست تولید کنندگان را باید بگیرد تا بتوانند به کار خود ادامه دهند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: نباید فقط به فکر فروش نفت باشیم بلکه دست بر زانوی خود گذاشته و با اتکا به توان داخلی حرکت کنیم.

وی با بیان‌ اینکه مقاوم سازی اقتصاد کشور انتظار و توقع مردم از دولت است، گفت: اقتصاد خود را باید طوری تقویت کنیم تا خوفی از تهدیدهای دشمنان نداشته باشیم.

وی اظهار داشت: رفع مشکلات اقتصادی، گرانی، تورم و اشتغال انتظار دیگر مردم از دولت جدید است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دولت باید مظهر وفاق باشد، گفت: دولت متعلق به‌ تمام ملت است و مختص طیف خاصی نیست دولت مظهر اتحاد ووفاق است بنابراین نباید برای بخشی از کشور هزینه بیشتری شده و برای مناطق دیگر کمتر توجه شود.

وی افزود: تمام آحاد ملت باید به طور مساوی از امکانات کشور برخوردار باشند چه‌آنهایی که در دورترین نقاط کشور زندگی می کنند و چه آنهایی که در نقاط دیگر هستند.

آیت الله شبستری افزود: درگذشته آحاد ملت از امکانات مساوی برخوردار نشدند چنانکه امروز شاهد وجود مشکلاتی در خوزستان وسیستان وبلوچستان هستیم ویا حتی در آذربایجان غربی هم در بعضی مناطق مشکلاتی بوده است.

وی اظهارداشت: دولت باید نگاه یکسان به تمام ملت داشته باشد تا همه به طور یکسان از امکانات برخوردار باشند.

وی افزود: مساله فساد ستیزی هم از جمله وعده های انتخاباتی رییس جمهوری بود و دردوران حضورشان در قوه قضاییه حرکت خوبی را در مبارزه با فساد انجام دادند و همین حرکت باعث امید مردم به وی شد.

وی افزود: امید می رود تیم‌اقتصادی دولت برنامه مناسبی را برای حل مشکلات معبشتی مردم با همکاری مجلس ارایه دهند.

به گزارش ایرنا، مقام معظم رهبری در مراسم اعطای حکم تنفیذ سیزدهمین دوره رییس جمهوری به محورهایی چون ضرورت توجه به ظرفیت داخلی، دولت باید مظهر وفاق باشد، تحقق واجرایی کردن دولت مردمی، مبارزه با فساد وگفت وگوی صادقانه با مردم اشاره فرمودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha