استاد پاکستانی: تهران و اسلام‌آباد مراقب تبلیغات جعلی دشمنان باشند

اسلام‌آباد - ایرنا - استاد روابط بین الملل و علوم سیاسی دانشگاه‌ پاکستان با هشدار درباره تبلیغات جعلی مخالفان صلح در افغانستان، بر لزوم هوشیاری دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و پاکستان نسبت به تلاش دشمنان مشترک برای ایجاد سوء تفاهم میان دو کشور همسایه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، دکتر «فاروق حسنات» از اساتید مشهور روابط بین الملل و علوم سیاسی دانشگاه‌های پاکستان که این روزها مقیم کلمبیا در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا است، امروز (جمعه) در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: تحرکات زیادی برای پخش اطلاعات غلط از افغانستان در جریان است.

وی تاکید کرد: مقابله با تبلیغات منفی دشمنان مشترک، مستلزم گسترش همکاری فوری ایران و پاکستان است تا تهران و اسلام آباد اجازه سوء تفاهم ندهند.

این کارشناس امور راهبردی افزود: دو کشور ایران و پاکستان تلاش‌های زیادی برای تقویت روابط و نزدیکی دو ملت برادر انجام داده‌اند، بنابراین نباید اجازه هدر رفتن این تلاش‌ها را بدهیم.

حسنات تاکید کرده که «نیاز به همکاری بیشتر تهران و اسلام‌آباد در بحث افغانستان و ایجاد هماهنگی در سیاست‌های متقابل است، زیرا دشمنان و نیروهای ضدمسلمان درصدد پخش تبلیغات و اطلاعات غلط هستند».

دولت پاکستان در تازه‌ترین موضع‌گیری علیه اتهام دخالت این کشور در درگیری‌های پنجشیر میان طالبان و جبهه مقاومت ملی افغانستان، آن را یک کمپین تبلیغاتی دانست که هدف آن گمراه کردن جامعه جهانی است.

وزارت امور خارجه پاکستان پنجشنبه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: گزارش‌های اخیر برخی از رسانه‌های بین المللی با اشاره به دخالت پاکستان در رویدادهای پنجشیر، با انگیزه خاصی منتشر شده است.

پیش‌تر شاهدان و نیروهای جبهه مقاومت ملی در افغانستان اعلام کرده بودند که پس از سفر اخیر رئیس کل دستگاه اطلاعاتی پاکستان (ISI) به کابل، حدود ۵۰۰ کماندو پاکستانی با استقرار در کوه‌های اطراف پنجشیر، حمله نیروهای طالبان به پنجشیر را هدایت می‌کنند.

براساس گزارش‌های منتشر شده، دستگاه اطلاعاتی پاکستان بیشترین نقش را در شکل گیری طالبان و کمک به این گروه داشته است به گونه‌ای که اسلام آباد در سال ۲۰۰۱ جز اولین کشورهایی بود که طالبان را به رسمیت شناخت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha