معاون وزیر آموزش وپرورش: ثبت‌نام ۹۰درصد دانش‌آموزان کشور تکمیل شده است

ارومیه- ایرنا- دبیر ستاد ثبت نام کشور و معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: ثبت نام ۹۰ درصد کل دانش آموزان و ۹۶ درصد دانش آموزان پایه اول ابتدایی در کشور تکمیل شده است.

رضوان حکیم زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پایگاه‌های سنجش نیز فعالیت خود را از ابتدای تابستان امسال شروع کرده و ۹۰ درصد سنجش شاخص های سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان کشور در این فرایند انجام شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار نوآموز برای حضور در پایه اول سنجش شده اند و تمام پروتکل ها در این زمینه رعایت شده است.

وی با بیان اینکه با بکارگیری برنامه شاد و مشارکت رسانه ملی اجازه داده نشد جریان آموزش تعطیل شود، بیان کرد: طولانی شدن مدت تعطیلی مدارس آسیب‌های جدی در پی دارد، در عین حال سلامت دانش آموزان اولویت آموزش و پرورش است بنا براین در بازگشایی احتمالی مدارس مجور ستاد ملی کرونا خواهد بود.

دبیر ستاد ثبت نام کشور با بیان اینکه سال تحصیلی جدید از ابتدای مهرماه آغاز می شود، گفت: رویکرد آموزش و پرورش در بازگشایی تفویض اختیار به مدیران مناطق بوده زیرا شرایط مناطق مختلف کشور متغیر است.

حکیم زاده بیان کرد: در بازگشایی مدارس بحث جمعیت دانش آموزی در مدارس بسیار مهم است و شرایط هر مدرسه و کلاس درس نقش تعیین کننده خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در آموزش حضوری در مدارس اولویت نخست، پایه اول ابتدایی خواهد بود، افزود: نخستین مهارت‌های اجتماعی و آداب خوب زندگی کردن و مهارت های پایه سواد در این دوره شکل می گیرد.

به گزارش ایرنا در ۱۸ ماه گذشته در کشور به تبع سایر نقاط جهان مدارس تعطیل شد و آموزش غیر حضوری با شیوع بیماری کووید ۱۹ جایگزین اموزشهای حضوری شده است.

در برخی مناطق روستایی و کم جمعیت نیز آموزشها با رعایت پروتکلهای بهداشتی و زیر نظر ستاد ملی کرونا حضوری بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha