سرپرست آبفا پاوه: شهر باینگان با تنش شدید کم آبی مواجه است

کرمانشاه ـ ایرنا ـ سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان پاوه گفت: شهر باینگان با حدود ۵۹۰ خانوار جمعیت با تنش شدید کم آبی مواجه است و در حال حاضر فقط سه لیتر در ثانیه آب وارد مدار توزیع می شود.

ناطق نادری روز سه شنبه به ایرنا افزود: خشکسالی که امسال شهرستان پاوه با آن مواجه شده سبب کاهش آبدهی تنها منبع آب شرب شهر باینگان گردیده است.

وی تصریح کرد: آبدهی چشمه باینگان به عنوان تنها منبع تامین آب شرب این شهر در سنوات گذشته به ۲۰ لیتر در ثانیه می رسید که متاسفانه کاهش نزولات جوی در سال آبی ۹۹_۱۴۰۰ موجب کاهش آبدهی چشمه به ۹ لیتر در ثانیه شد.

سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان پاوه ادامه داد: با آغاز فصل گرم سال این میزان نیز کاهش یافته و در حال حاضر به سه لیتر در ثانیه رسیده و چنانچه سال آبی جاری با بارش های خوبی همراه نباشد تنها منبع آب شرب شهر را از دست خواهیم داد.

نادری با اشاره به برنامه های شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در خصوص رفع مشکل تامین آب شرب شهر باینگان گفت: برای رفع این مشکل اقداماتی مانند حفر یک حلقه چاه که در حال حاضر کارهای مطالعاتی آن به پایان رسیده و جایگزینی شناور عمودی با یک دستگاه الکتروموتور افقی (سانتریفیوژ) برای استفاده حداکثری از ظرفیت پمپاژ انجام شده است.

وی گفت: همچنین امور آبفا شهرستان پاوه برای کاهش تبعات این مساله برنامه پ آبرسانی سیار به محلات شهر را در دستور کار دارد که هماهنگی های لازم نیز در این مورد صورت گرفته است. 

سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان پاوه لایروبی چشمه تامین آب شهر باینگان جهت افزایش آبدهی با مشارکت شورا و شهرداری این شهر را از دیگر اقدامات عنوان کرد.

نادری از مشترکین شهرستان خواست تا خشکسالی و تبعات آن را جدی گرفته و تا حد امکان از مصارف غیر ضروری پرهیز نمایند.

شهر باینگان با ۵۹۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۲ هزار نفر در ۲۸ کیلومتری شهر پاوه قرار دارد.

شهرستان مرزی پاوه با ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی استان کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha