۲۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 84503466
۱ نفر

برچسب‌ها

سه محموله‌ مرغ فاقد مجوز در بیجار کشف شد

سنندج - ایرنا - رییس شبکه دامپزشکی بیجار گفت: سه محموله گوشت مرغ گرم فاقد مجوز حمل بهداشتی قرنطینه‌ای در این شهرستان شناسایی و کشف شد.

هادی اسکندری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکیپ های بهداشت عمومی این شبکه در بازرسی های مستمر در سطح شهر از خودروی های غیرمجاز و بدون مجوز حمل بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی محموله های مرغ کشتار شده (مرغ گرم) حدود یک تن و ۲۰۸ کیلوگرم کشف و توقیف شد.

وی افزود: ارزش تقریبی این محموله ها که با همکاری نیروی انتظامی و اداره صمت کشف و ضبط شده، ۳۲۰ میلیون ریال است.

رییس شبکه دامپزشکی بیجار گفت: پرونده متخلفان پس از تهیه و تکمیل مدارک، جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح ارجاع داده شد.

وی اضافه کرد: حمل و نقل فرآورده های خام دامی و هرگونه دام و طیور بایستی با خودروهای تحت نظارت دامپزشکی و بعد از اخذ مجوز حمل بهداشتی  قرنطینه ای از دامپزشکی صورت پذیرد.

اسکندری به شهروندان توصیه کرد فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تأمین و در هنگام خرید به مهر و برچسب دامپزشکی و همچنین تاریخ تولید و انقضا بر روی مواد پروتئینی توجه کافی داشته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، مراتب را با تلفن گویای ۱۵۱۲ و یا ۳۸۲۲۳۹۹۱، ۳۸۲۳۶۶۸۴ شبکه دامپزشکی بیجار اطلاع دهند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha