۲۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۰۳
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 84505415
۰ نفر

برچسب‌ها

بستری ۱۸۶ بیمار کرونایی در گلستان و چند خبر کوتاه
عکس آرشیوی است

گنبدکاووس - ایرنا - بستری ۱۸۶ بیمار کرونایی در گلستان، واگذاری اسناد اراضی کشاورزی کمیسیون رفع تداخلات قازانقایه مراوه‌تپه و افتتاح پل بتنی قره قاشلی - پنج پیکر بندرترکمن از مهمترین اخبار کوتاه روز جمعه این استان شمالی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گلستان با اشاره به روند کاهشی بیماران بستری مبتلا به کرونا، گفت: ۱۸۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که تعداد آنان هفت نفر کمتر از دیروز است.

عبدالرضا فاضل افزود: ۳۷ نفر از بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های گلستان تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند که حال ۹ نفر از آنان مساعد نیست.

وی اظهارداشت: بر اساس آخرین رنگ بندی رسمی کشور، وضعیت شهرستان‌های گمیشان، کردکوی، رامیان، بندرترکمن و آزادشهر از نظر شیوع کرونا آبی و بقیه شهرستان‌های استان زرد است.

**

استاندار گلستان در مراسمی اسناد اراضی کشاورزی مصوب کمیسیون رفع تداخلات استان مربوط به پلاک ۱۷۲ اصلی روستای قازانقایه در شهرستان مراوه‌تپه را به کشاورزان آن واگذار کرد.

هادی حق شناس در آیین واگذاری این اسناد گفت: با اقدام وزارت جهادکشاورزی و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، برای نخستین بار شاهد صدور و واگذاری اسناد اراضی کشاورزی به کشاورزان گلستان هستیم.

وی افزود: صدور سند برای حدود پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان که دارای تداخلات ناشی از قوانین و مقررات موازی بود، به تصویب رسیده که اکنون در حال انجام است و این اقدام برای سایر شهرستان‌هایی که چنین مشکلی دارند نیز انجام خواهد شد.

استاندار گلستان با اشاره به فرصت یک ماهه جهادکشاورزی به کشاورزان ابراز امیدواری کرد: کشاورزان از این فرصت استفاده و کسانی که تا کنون شرایط اخذ سند را داشتند اما مراجعه نکردند در اسرع وقت نسبت به تکمیل مدارک و دریافت سند اقدام کنند.

در اجرای ماده هشت آیین نامه اجرایی تبصره سه الحاقی ماده ۹ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، موضوع ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید، رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور - رفع تداخلات ناشی از قوانین و مقررات موازی در سال۱۳۹۳، با شناسایی پلاک‌های مشمول رفع تداخلات از جمله پلاک ۱۷۲ اصلی قازانقایه آغاز و در نهایت پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط کمیسیون رفع تداخلات استانی، منتج به صدور رای در سطح چهار هزار و ۸۶۸ هکتار شد.

پس از آن طبق شیوه نامه ابلاغی رفع تداخلات، نسبت به تشکیل پرونده برای هر کدام از کشاورزان اقدام و با ثبت در سامانه رفع تداخلات سازمان امور اراضی و صدور شناسه، تعداد ۳۰۹ قطعه به مساحت ۸۷۷ هکتار به اداره ثبت معرفی و تا کنون پنج فقره سند صادر شد و بقیه در دست اقدام است.

**

کانون هدف بندرترکمن، کانون شوشتری گنبدکاووس و کانون نوین ب کردکوی به ترتیب موفق به کسب مقام اول تا سوم مسابقات والیبال ساحلی زیر ۲۰ سال دختران گلستان به میزبانی آق‌قلا شدند.

**

پرهام مقصودلو از استان گلستان مرد شماره یک شطرنج ایران که در مسابقات لیگ برتر شطرنج اسپانیا شرکت کرده است، در دور چهارم به تساوی رضایت داد.

مقصودلو در دور اول و دوم مقابل حریفان خود به پیروزی رسید و در دور سوم و چهارم به تساوی دست یافت.

**

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت که در نیمه نخست امسال ۲ هزار و ۵۲۶ نیروی عملیاتی هلال احمر استان در ۹۴۰ حادثه خدمات امدادی ارائه کردند که بیشترین این حوادث با ۷۰۷ مورد مربوط به حوادث جاده‌ای، ۱۰۶ مورد سوانح شهری و ۵۳ مورد حوادث کوهستانی است.

فرهاد میقانی افزود: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال از سه هزار و ۶۹ نفر حادثه دیده، یک هزار و ۶۳۱ نفر مصدوم بودند که ۷۴۷ نفر از آنان توسط نجاتگران هلال احمر به مراکز درمانی استان منتقل شدند.

**

باحضور شماری از مدیران گلستان و بندرترکمن پل بتنی قره قاشلی - پنج پیکر بر روی زهکش اصلی اورکت حاجی در این شهرستان با اعتبار هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

**

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت گلستان گفت که مجموع تزریقات نوبت اول و دوم واکسن کرونا در استان به یک میلیون و ۵۳۳ هزار و ۳۹۵ دُز رسید.

علی باقری افزود: تا کنون یک میلیون و ۳۷ هزار و ۶۷۴ نفر در استان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کردند و نوبت دوم واکسن هم به ۴۹۵ هزار و ۷۲۱ گلستانی تزریق شد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از نیمی از جمعیت دانش آموزی گلستان واکسن تزریق کردند، اضافه کرد: افراد ۱۲ سال به بالا (متولدین ۱۳۸۸ و قبل از آن) می‌توانند برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

باقری گفت: واکسن ایرانی "پاستوکووک" وارد گلستان شده و از هفته پیش رو در سبد تزریق قرار می‌گیرد و این واکسن برای سنین پایین هم بسیار مناسب است.

استان مرزی گلستان ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد که در ۱۴ شهرستان، ۳۴ شهر و افزون بر هزار روستا و در گستره تقریبی ۲۱ هزار کیلومتر مربع سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha