نخستین وبینار ستاد صیانت از عفاف و حجاب بنیاد شهید برگزار شد

تهران - ایرنا - نخستین وبینار سراسری ستاد صیانت از عفاف و حجاب با حضور نماینده ولی‌فقیه و معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز یکشنبه در سالن شهید رسول‌زاده برگزار شد.

به گزارش ایرنا از «ایثار»، حجت‌الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این وبینار ضمن ارائه رهنمودهایی در خصوص ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گفت: در سوره مبارکه «مومنون» از ویژگی‌های انسان‌های مؤمنی یاد شده است که به دلیل اینکه حافظ کرامت‌های انسانی هستند از عذاب الهی امن و امان هستند.

وی خاطرنشان کرد: انسان‌هایی که حدود الهی را کنار گذاشته‌اند از کرامت انسانی برخوردار نیستند و مشکلاتی را در جامعه ایجاد می‌کنند، درحالی‌که نگاه انسان‌ها باید همراه با کرامت باشد و حدود الهی در جامعه رعایت شود.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت نقش عفت در جامعه گفت: خداوند فرموده است که با اطاعت از او و رعایت احکام الهی پاک و مطهر در جامعه زندگی کنید و حافظ کرامت‌های انسانی باشید.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس ستاد عفاف و حجاب نیز در این مراسم به تبیین برنامه‌های ستاد صیانت از عفاف و حجاب بر اساس شاخص‌های ارزیابی موارد ۴۲۷ و ۸۲۰ مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی پرداخت.

سردار یعقوب سلیمانی با اشاره به فعال کردن کارگروه‌های ستاد صیانت از حجاب و عفاف گفت: این برنامه‌ها در جامعه تأثیرگذار است و ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران این رسالت را به عهده داریم که به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بپردازیم.

وی ضمن تشکر از برگزارکنندگان وبینار صیانت از حجاب و عفاف خاطرنشان کرد: شهدا برای صیانت از فرهنگ حجاب و عفاف و در راه انقلاب از جان خود گذشتند، آنها نظاره‌گر ما هستند لذا ما باید در بنیاد شهید و امور ایثارگران الگویی برای صیانت از حجاب و عفاف باشیم.

سرهنگ فریبرز خزایی فرمانده مرکز مقاومت بسیج در این وبینار سراسری به تبیین برنامه‌های جشنواره پیروان عفت فاطمی پرداخت و گفت: تلاش‌هایی که در حوزه حجاب و عفاف توسط مشاور امور زنان و خانواده انجام شده است قابل تقدیر است و جشنواره حجاب و عفاف از جمله برنامه‌های این مرکز است که در هفته بسیج از برگزیدگان این جشنواره تقدیر و تجلیل خواهد شد.

همچنین فریده اولادقباد دبیر ستاد و مشاور امور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران در این وبینار سراسری به ارائه گزارش دبیرخانه عفاف و حجاب در ستاد و استان‌ها پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری به تهاجم و شبیخون فرهنگی اشاره کردند که تحکیم خانواده را با آزادی‌های بی‌قیدوبند تهدید می‌کند لذا باید زینب‌وار به موضوع حجاب و عفاف توجه کنیم که این موضوع باعث حفظ خون شهدا خواهد شد.

گزارش عملکرد و پیشنهادهای کاربردی و عملیاتی نوین استان‌های خراسان رضوی، کرمان، البرز، مازندران، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی، یزد، گیلان و مرکزی در حوزه حجاب و عفاف بخشی از برنامه‌های این وبینار سراسری بود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha