۱۲۲ واحد مسکونی به ایتام روستایی هرمزگان واگذار شد

بندرعباس- ایرنا- ۱۲۲ واحد مسکن مددجویی در آیینی با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) و با مشارکت موسسه خیریه اشرف الانبیاء تهران و خیریه شرکت پالایش نفت آفتاب به ایتام روستایی هرمزگان واگذار شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان روز پنجشنبه در آیین واگذاری این واحدهای مسکونی به مددجویان روستایی گفت: هر واحد مسکونی ۸۰۰ میلیون ریال هزینه داشت که در مجموع برای ساخت کل این واحدها ۹۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

جلیل تراهی افزود: ساخت این واحدهای مسکونی که هر یک با زیربنای ۵۰ مترمربع از سال ۹۸ در شهرستان های میناب، رودان، سیریک، بشاگرد، حاجی آباد و بندرعباس آغاز شد، از سال گذشته به دلیل شیوع کرونا و محدودیت مالی به وقفه افتاد که خوشبختانه در خردادماه امسال با مساعدت ۳۰ میلیارد ریالی از سوی کمیته امداد کشور تکمیل و به متقاضیان واگذار شد.

وی بیان داشت: با واگذاری این تعداد واحدمسکونی که در مرحله پنجم توسط مووسسه خیریه اشرف الانبیاء تهران در قالب سایه رضوان ساخته شد، ۲۹۷ نفر از مددجویان روستایی زیرپوشش کمیته امداد هرمزگان از مسکن ایمن برخوردارشدند.

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) هرمزگان اظهارداشت: خوشبختانه بحث تامین مسکن ایتام روستایی استان تقریبا به صفر رسیده است و اکنون دغدغه اصلی ما تامین مسکن شهری به‌ویژه برای ایتام شهر بندرعباس است که مسکن و شهرسازی در این راستا ۲ هزار متر زمین برای احداث ۱۱۰ واحد مسکونی در اختیار این نهاد قرار داده است.

تراهی ابرازداشت: کمیته امداد هرمزگان با همکاری مووسسه خیریه اشرف الانبیا تهران در مجموع در چهار مرحله از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۸ در مجموع ۶۴۹ مسکن روستایی در استان احداث و به مددجویان واگذار کرده است.

در حال حاضر ۸۷ هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان هستند که از این تعداد ۹ هزار و ۶۳۷ خانوار ایتام می باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha