سوء‌قصد به الکاظمی برای برهم‌زدن آرامش عراق انجام می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه سوء قصد به نخست وزیر عراق را خلاف ثبات و امنیت کشور دوست عراق برشمرد که از سوی بدخواهان عراق و در جهت بر هم زدن آرامش عراق انجام می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در پی تلاش برای سوء قصد به نخست وزیر عراق، وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با فواد حسین همتای عراقی خود با ابلاغ سلام رییس جمهوری اسلامی ایران به مصطفی الکاظمی از سلامتی نخست وزیر عراق کسب اطمینان و ابراز خرسندی کرد.

در این گفت وگوی تلفنی، حسین امیرعبدالهیان چنین اتفاقاتی را خلاف ثبات و امنیت کشور دوست عراق برشمرد که از سوی بدخواهان عراق و در جهت بر هم زدن آرامش عراق انجام می‌شود.

 فواد حسین نیز در این گفت وگو ضمن تشکر از اهتمام رییس جمهوری اسلامی ایران و وزیر امور خارجه و توضیح آخرین تحولات مرتبط با این حادثه به نیابت از الکاظمی از رییس جمهوری کشورمان نیز تشکر کرد.

وی تاکید کرد: هیچ فردی در این حمله آسیب ندیده‌ است و مقامات مسوول عراقی پیگیر تحولات هستند. ‌

به گزارش ایرنا، گروه رسانه‌ای امنیتی عراق در بیانیه‌ای از سوقصد به جان مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق خبر داد و اعلام کرد که این اقدام با حمله یک پهپاد بمب‌گذاری شده به محل اقامت وی در منطقه سبز بغداد با شکست روبه رو شده است.

براساس این بیانیه، نخست وزیر عراق در این حمله پهپادی آسیبی ندیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha