بیش از هفت هزار کارت سلامت رانندگان حمل و نقل در اردبیل صادر شد

اردبیل - ایرنا - رئیس اداره حمل‌ و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ ای استان اردبیل از صدور هفت هزار و ۸۰۰ کارت سلامت رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری و باری در هفت ماه امسال در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، وحید میرمحمدی روز شنبه در بازدید از مرکز طب کار اردبیل گفت:هم اکنون سه مرکز تخصصی طب کار جهت انجام معاینات پزشکی رانندگان ناوگان مسافری و باری در استان اردبیل فعال است.

وی افزود: بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی، روان‌شناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد مانند فشار خون، نوار قلب و آزمایشاتی مانند قند خون و چربی خون جهت بررسی سلامت رانندگان از جمله آزمایش‌های انجام‌شده در این مراکز است.

او اظهار کرد:  اخذ کارت صحت و سلامت از جمله شرایط بسیار مهم داشتن کارت هوشمند برای فعالیت حرفه‌ای رانندگان در بخش حمل و نقل جاده‌ای است.

وی بیان کرد: رانندگان سخت‌کوش ناوگان باری و مسافری استان می توانند، برای اخذ کارت سلامت با در دست داشتن معرفی‌نامه از مراکز صدور کارت هوشمند به مراکز طب کار سلامت شغلی رانندگان در شهرستان‌های اردبیل و پارس‌آباد مراجعه کنند.

رئیس اداره حمل‌ و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ ای استان اردبیل با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی رانندگان سخت‌کوش و فعالان حوزه حمل و نقل اضافه کرد: وضعیت حمل و نقل کالا و بار در استان کاملا عادی و روان است.

میر محمدی با اشاره به فعالیت ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا با بیش از ۱۲ هزار و ۹۰۰ دستگاه ناوگان باری در استان ادامه داد: ۱۱ هزار و ۷۸۴ راننده پرتلاش در بخش حمل و نقل کالای استان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در قالب کمیسیون ماده ۱۲ نظارت ویژه بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل انجام می‌شود و مردم ، رانندگان و صاحبان کالا می‌توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی به این اداره کل اطلاع دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha