توسعه آموزش فنی‌ و حرفه‌ای در خراسان رضوی باید راهبرد اصلی دولت شود

گناباد- ایرنا- رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی توسعه و تجهیز مراکز و آموزشکده‌های فنی‌ و حرفه‌ای در این استان را با توجه به ظرفیتهای موجود، نیازمند توجه دولت دانست و گفت: باید راهبردی اصولی و اساسی در این زمینه تدوین و از سطوح هنرستانی تا مراکز آموزش عالی مد نظر قرار گیرد.

محسن حداد سبزوار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به نقش اساسی و گستردگی رشته های فنی و حرفه ای و تاثیر آنها در ارتقای کیفی مهارت آموزی، کارگاههای آموزشکده های فنی و حرفه ای خراسان رضوی باید متناسب با فناوری های نوین به‌روز و تجهیز شوند تا بازدهی آموزش آنها بیش از پیش افزایش یابد.

وی ادامه داد: هر اندازه به آموزشهای فنی و حرفه ای در سطوح هنرستانی بیشتر بها داده شود، دانشجویان ماهر و توانمندتری به آموزشکده های فنی و حرفه ای راه می یابند و در نهایت افرادی با قابلیت و توانمندی بالا دانش‌آموخته می شوند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: ایجاد مراکز نوآوری، خلاقیت و رشد و مهارت در کنار آموزش مورد توجه آموزشکده های فنی و حرفه ای این استان قرار دارد و هم اکنون ۱۹ مرکز رشد در این استان فعال است.

وی افزود: در مراکز رشد آموزشکده های فنی و حرفه ای، دانشجویان با ایده های خلاقانه و چگونگی تبدیل ایده به محصول آشنا می شوند.

حداد به افزایش ۳۰ درصدی اشتغال به تحصیل دانشجویان در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی طی سال تحصیلی جاری در مقایسه با پارسال اشاره و بیان کرد: این نشانگر افزایش رغبت خانواده‌ها و دانشجویان به این آموزشها و رشته‌ها با توجه به تاثیر آنها در اشتغال پایدار است. 

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی بر لزوم افزایش و تنوع رشته‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با ظرفیتهای اقتصادی و فرهنگی هر منطقه تاکید کرد.

۱۱ آموزشکده فنی و حرفه ای با ۱۳ هزار نفر دانشجو در استان خراسان رضوی فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha