۲ طرح ورزشی در لارستان فارس افتتاح شد

لارستان- ایرنا- ۲ زمین چمن مصنوعی، پنجشنبه ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۰ با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی در شهر دهکویه و روستای دُرز از توابع شهرستان لارستان استان فارس به بهره‌برداری رسید.

مدیر ورزش و جوانان لارستان در آیین افتتاح این طرح ها گفت: برای اجرای این ۲ طرح ورزشی رقمی افزون بر ۱۷ میلیارد ریال هزینه شد.

محمد حسن طیبی با اشاره به اجرای زمین چمن مصنوعی در شهر دهکویه گفت: این طرح در زمینی به مساحت یکهزار و ۱۰۰ متر مربع و با اعتباری افزون بر ۹ میلیارد ریال احداث شده که ۶ میلیارد ریال آن را دولت و سه میلیارد ریال آن با همکاری شهرداری این شهر تامین شد.

وی همچنین مساحت زمین چمن مصنوعی در روستای دُرز از توابع بخش مرکزی شهرستان لارستان را یکهزارو ۲۰۰ مترمربع عنوان کرد و گفت: برای این طرح ورزشی هشت میلیارد ریال هزینه شد.

مدیر اداره ورزش و جوانان شهرستان لارستان گفت: بیش از ۵۰ هیات ورزشی در قالب حدود هشت هزار ورزشکار ساماندهی شده در این شهرستان مشغول فعالیت هستند.

او بیان کرد: این شهرستان ظرف دو سال گذشته و با وجود رکود سختی که بر عرصه ورزش ناشی از کرونا حاکم بود توانست با هماهنگی و همکاری خوب ستاد مدیریت کرونا و رعایت پروتکل های ورزشی میزبان چندین رشته ورزشی از جمله مسابقات ملی هندبال ، شطرنج و کشتی ملی بزرگسالان آلیش باشد.

۲ طرح ورزشی در لارستان فارس افتتاح شد

امیدآفرینی اولویت دولت سیزدهم است

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس نیز در این آیین گفت: یکی از اولویت ها و راهبردهای اساسی دولت سیزدهم و مقامات وزارت ورزش امیدآفرینی و ایجاد شور و نشاط در جامعه به ویژه میان جوانان است.

عباس حاجی زاده بیان کرد: یکی از فاکتورهای لازم و پیش نیازهای مهم برای تحقق این هدف مهم دولت توجه به امر ورزش و ایجاد زیرساخت ها و طرح های توسعه است.

وی گفت: هم اینک بیش از ۱۵ طرح مهم ورزشی از ساخت سالن های چندمنظوره تا احداث زمین های چمن و سالن های کشتی و زورخانه ای با اعتبار بیش از هزار میلیارد ریال در این شهرستان در حال اجراست که میانگین پیشرفت فیزیکی آنها از حدود ۱۰ تا بالای ۷۰ درصد است.

توسعه طرح های زیربنایی در روستاها ادامه می یابد

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان در آیین افتتاح این طرح ها گفت: احداث فضاهای ورزشی در شهرها و روستاهای موجب نشاط و شادابی جوانان و نوجوانان و زمینه ساز ارتقای سلامت مردم می شود که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

جلیل حسنی ابراز داشت: اجرای این گونه طرح های ورزشی و توجه به توسعه زیرساخت ها در روستاها و مناطق حاشیه ای و بخش ها سبب جلوگیری از مهاجرت روستاییان به فضای کاذب حاشیه شهرهای بزرگ خواهد شد و یکی از اولویت های مهم مدیریت اجرایی شهرستان لارستان نیز توجه به همین اصل است.

همراهی خوب دولت برای محرومیت زدایی از مناطق محروم

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از تلاش‌های اداره کل ورزش و جوانان فارس و توجه ویژه به شهرهای جنوبی این استان، گفت: توسعه فضاهای ورزشی و ایجاد زمین‌های چمن مصنوعی کوچک و بزرگ در شهرها و روستاها و نقاط دورافتاده یکی از ضروریت‌های و نیازهای اساسی جوانان است که با باید با جدیت ادامه یابد.

حسین حسین زاده ابراز امیدواری کرد که سایر زمین‌های ورزشی که از محل اعتبارات دولتی و وزارت نفت در چهار شهرستان لارستان، خنج، گراش و اوز در حال ساخت هستند، به بهره‌برداری برسد.

شهرستان لارستان با جمعیتی افزون بر ۲۳۰ هزار نفر دارای پنج بخش ، هشت شهر و ۱۷۹ روستای دارای سکنه در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز مرکز استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha