بیش از سه هزار جلد کتاب بین کانون‌های مساجد جنوب فارس توزیع شد

لارستان- ایرنا –حدود سه هزار و ۱۰۰ عنوان کتاب در سال ۱۴۰۰ بین کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد جنوب استان فارس و به منظور تامین و به‌ روز نگه‌ داشتن کتابخانه‌های عمومی این مساجد توزیع و اهدا شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ، هنری مساجد جنوب فارس با بیان این مطلب افزود: عناوین این کتاب ها بیشتر در حوزه های مختلف دینی و مذهبی، کودک و نوجوان، داستان، فرهنگی و اجتماعی وتاریخ و ادبیات  بر اساس نیاز مخاطبان و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح شهرهای جنوب استان فارس توزیع شده اند.

روابط عمومی ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد جنوب فارس به نقل از محمد ابراهیم اخوت اضافه کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس دارای ۴٠ کتابخانه از دو نوع کتابخانه باز و مخرن‌دار است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد جنوب فارس با اشاره به برگزاری طرح «صدای کتاب» در کانون‌های مساجد، بیان کرد: هدف از برگزاری این طرح، ترویح فرهنگ مطالعه و تولید کتاب صوتی است. از طرف دیگر در هفته کتاب و کتابخوانی برنامه‌های مختلفی همچون مسابقات کتابخوانی، ثبت و بروزرسانی کتابخانه‌ها، نشست کتابخوانی و نقد کتاب برگزار می‌شود.

 وی ادامه داد: انتشار پوستر، عکس و فیلم از شنبه‌های کتاب در فضای مجازی، جمع‌آوری کتاب‌ها از مساجد و منازل برای تبدیل به کتاب‌های نو، برپایی ایستگاه دانایی و نمایشگاه کتاب در مساجد، تکریم از مروجان، کتابداران، کتابخوانان و معرفی نویسندگان مسجدی و ارسال آثار به جشنواره دوستدار کتاب از دیگر برنامه‌های هفته کتاب است.

 اخوت با اشاره به اینکه کتابخانه‌های مساجد یکی از بهترین فرصت‌های ترویج فرهنگی کتاب و کتابخوانی محسوب می‌شوند، گفت: کتابخانه‌های مساجد در همه شهرها و روستاها دایر هستند و کتاب مورد نیاز را در اختیار مردم به‌ویژه نوجوانان و جوانان قرار می‌دهند.

 او افزود: یکی از رویدادها در کانون های مساجد، «شنبه‌های کتاب» است که با هدف ترویج کتاب و کتاب‌خوانی هر هفته شنبه یک کتاب معرفی می‌شود.

 شهرستان لارستان استان فارس به مرکزیت لار در فاصله ۳۸۷ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha