فرماندار لارستان:دستگاه ها مواقع بروزبحران منتظر دستور بالادستی نمانند

لارستان- ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: بحران یک وضعیت عادی و متعادل نیست و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در زمان بروز هر گونه بحرانی نباید منتظر دستورات بالادستی بمانند و در سریعترین زمان ممکن باید نسبت به کاهش خسارات و مدیرت صحنه اقدام کنند.

جلیل حسنی عصر شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان لارستان اظهار داشت: تمامی دستگاه های خدمات رسان ، نیروهای امدادی و نهادهای عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان برای مقابله ،پیشگیری و کاهش خسارات احتمالی ناشی از بارندگی های سیل آسای در پاییز و زمستان امسال آماده باشند.

وی یادآور شد: بر اساس پیش بینی ها بارش های پیش رو به ویژه در آذرماه خطرناک و همراه با وقوع سیل گزارش شده و پیشگیری از خسارات احتمالی در گرو مشارکت و همکاری مردم و توجه به هشدارهای احتمالی است.

وی از مردم و شهروندان به ویژه روستاییان و عشایر شهرستان خواست چنانچه در مناطق در معرض سیلاب قرار دارند از حضور در مسیرهای با خطر سیلاب و خطرساز به جد اجتناب کنند.

فرماندار لارستان همچنین نسبت به اطلاع رسانی وانتشار اخبار به موقع و به روز در زمان وقوع بحران و جلوگیری از نشر اخبار متناقض و شایعات نیز تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان باید با تعامل خوب، واقعیت موضوع را در اسرع وقت از طریق رسانه ها به افکار عمومی منعکس، تا موجبات سردرگمی و سوء استفاده و یا اخبار کذب، دروغ و شایعات نشود.

وی گفت: شهرداری های هشت گانه شهرستان نسبت به لایروبی رودخانه ها و مسیل های شهری وسایر دستگاه های خدمات رسان نیز در سطح شهرها و روستاهای مختلف و به ویژه مناطق عشایرنشین نیز اقدامات اساسی برای لایروبی رودخانه ها و اقدامات پیشگیرانه اقدام کنند .

حسنی با بیان اینکه تعارض ها و ناهماهنگی بین دستگاه های اجرایی و خدمات رسان شهرستان به خصوص در مواقع بروز بحران، ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به جای بگذارد ، گفت: عدم هماهنگی و تعارض ها منجر به خنثی‌کردن خدمات همدیگر می شود و به همان میزان نیز هماهنگی و تعامل و هم افزایی سبب تولید قدرت و سرعت در عمل و اجرا در زمان بحران خواهد شد.

وی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان باید از هم اینک زیرساخت‌های لازم را در شهرها و روستاها تقویت کنند، همچنین هماهنگی و هم‌افزایی بین اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان بیش از پیش برای مدیریت و پیشگیری های لازم تقویت شود.

فرماندار ویژه لارستان از جمله فاکتورهای لازم در زمان وقوع بحران را آمادگی کامل، هماهنگی و سرعت و دقت عمل از سوی نیروها و دستگاه ها برشمرد و تاکید کرد:در زمان حادثه یا وقوع بحران، نباید منتظر دستورات بالادستی ماند.

شهرستان لارستان با جمعیتی افزون بر ۲۳۰ هزار نفر دارای پنج بخش و ۱۷۹ روستای دارای سکنه در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز مرکز استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha