بازارچه آزادلوی گرمی بازگشایی می شود

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل گفت: راه‌اندازی گمرک آزادلو از خواسته‌های اصلی مردم این شهرستان است و بدنبال برآوردن این خواسته‌ها هستیم.

به گزارش ایرنا، سیدحامد عاملی شنبه شب در جلسه تسهیل و رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی گرمی افزود: ایجاد معبر مرزی در رونق اقتصادی منطقه موثر بوده و امید است با موافقت طرف آذری شاهد راه‌اندازی این بازارچه باشیم تا مردم از مواهب آن بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: برای توسعه و رونق اقتصادی شهرستان گرمی برنامه‌های مختلفی در بخش‌های گوناگون قابل اجرا است که با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی این برنامه‌ها عملیاتی خواهد شد.

عاملی  با بیان اینکه گرمی محروم‌ترین نقطه استان اردبیل است افزود:سدهای معیشتی در این شهرستان با هدف اشتغال‌زایی و رونق تولید باید مورد پیگیری قرار گرفته و تعیین تکلیف شوند.

استاندار اردبیل اضافه کرد: دغدغه اصلی ما بحث اقتصاد و معیشت مردم است و اگر می‌خواهیم در حوزه‌های اقتصادی، عمران، فرهنگی و اجتماعی کاری کنیم باید طوری باشد که منافع آن را مردم احساس کنند و نتایج مثبت آن در زندگی شهروندان ملموس باشد.

عاملی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری‌ها در تمام بخش‌ها باید هوشمندانه و در راستای کاستن از مشکلات معیشتی مردم باشد، گفت: با همکاری و همراهی نماینده مردم گرمی در مجلس مصوبات این سفر را پیگیر هستیم.

بازارچه آزادلوی گرمی بازگشایی می شود

استاندار اردبیل درباره طرح جامع سدگیلارلو افزود: این پروژه به عنوان رینگ اصلی گردشگری منطقه با پیشرفت ۹۰ درصد در حال اجراست که هفت دالان آن تاکنون در بخش زیرسازی و عملیات آسفالت‌ریزی به انجام رسیده و تلاش بر این است تا با پرداخت بخشی از بدهی به پیمانکاران تا ۲ ماه آینده به شکل کامل به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای عملیات آسفالت‌ریزی نیاز بوده که ۴۰ میلیارد ریال از طریق بنیاد علوی و ۶۰ میلیارد ریال از طریق منابع شهرستان تأمین شده تا این پروژه به شکل مطلوب پیشرفت داشته باشد.

استاندار اردبیل گفت: راه و شهرسازی استان با تأمین منابع مورد نیاز بخش عظیمی از پروژه را در پنج دالان اجرا کرده و تا یک ماه آینده عملیات آسفالت‌ریزی آن با تلاش پیمانکار و تأمین نقدینگی به انجام می‌رسد.

عاملی افزود: با پرداخت منابع مورد نیاز از بخش اسناد خزانه قرار است علاوه بر آسفالت‌ریزی، سنگ فرش و چمن مصنوعی در این منطقه اجرایی شده تا گردشگران بتوانند از ظرفیت این منطقه در فصول مختلف استفاده کنند.

بازدید از کارخانه شیرآلات قهرمان ،شیرآلات آویسان،پاسگاه مرزی امیرکندی ،گلخانه آنگوتلار،کتابخانه در دست احداث گرمی و پروژه‌های شهرداری از جمله برنامه‌های سفر استاندار اردبیل به شهرستان گرمی در روز شنبه بود.

شهرستان گرمی مغان در ۱۰۰کیلومتری شمال اردبیل و در منطقه مرزی با جمهوری آذربایجان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha