اجرای طرح کشاورزی قراردادی در ۱۱ استان کشور بررسی شد

تهران - ایرنا - رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از بررسی اجرای طرح کشاورزی قراردادی در ۱۱ استان کشور خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «اسماعیل قادری‌فر» افزود: سیاست کشاورزی قراردادی از برنامه های قطعی و ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی است و باید با انگیزه بالا این برنامه را پیش ببریم.

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: استان های هدف ما ۱۰ استان بود اما با اعلام آمادگی استان فارس برای کشاورزی قراردادی، به ۱۱ استان افزایش یافت.

وی، استفاده از کشت فضاپایه و سامانه های هوشمند پایش لحظه ای و برخط هماهنگ شده با سازمان فضایی کشور را لازمه اجرای کشت قراردادی دانست و تصریح کرد: یک شرکت دانش بنیان با سامانه کشت یار در مزرعه خود توانسته با پایش پهپادی موثر و منظم از زمان کشت تا برداشت را رصد کند و میزان عملکرد آن در مقابل سایر تولیدکنندگان ۴۰ درصد بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه در این طرح باید از ظرفیت های هوشمند در استان ها استفاده شود، خاطرنشان کرد: لزوم استفاده از سامانه های هوشمند به بندهای قرارداد اضافه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، این جلسه با حضور مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، قائم مقام مدیرعامل و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران، سرپرست مجری طرح گندم، رئیس بنیاد ملی گندمکاران و روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی ۱۱ استان کشور و مجریان طرح در سالن نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha