۴ آذر ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۷
کد خبرنگار: 815
کد خبر: 84554559
۰ نفر

برچسب‌ها

تردید در سلامتی  بایدن؛ ضایعه پیش سرطانی که برداشته شد

نیویورک - ایرنا- پزشک رئیس جمهوری آمریکا سرانجام پس از ماهها تردید درباره سلامت جسمی جو بایدن و حدود یک هفته پس از مراجعه او به بیمارستان "والتر رید" اعلام کرد ضایعه خوش خیم پیش سرطانی در بدن مسن ترین رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته طی کولونوسکوپی برداشته شد.

به گزارش سی ان ان، پزشک رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد بایدن هفته گذشته طی کولونوسکوپی معمولی خود در مرکز پزشکی والتر رید، یک پولیپ سه میلی متری را برداشت.

دکتر کوین اوکانر پزشک رئیس جمهوری آمریکا گزارش داد که آزمایش روی پولیپ نشان داده که یک ضایعه خوش خیم و با رشد آهسته است و تصور می شود بالقوه پیش سرطانی باشد.

اوکانر گفت این پولیپ شبیه ضایعه ای است که بایدن در سال ۲۰۰۸ آن را برداشته بود.

 وی خاطرنشان کرد که در حال حاضر نیازی به اقدام بیشتری نیست. نظارت معمول توصیه شده است و بایدن باید هفت تا ۱۰ سال دیگر دوباره کولونوسکوپی انجام دهد.

 به گزارش سی ان ان، رئیسان جمهوری آمریکا ملزم به افشای علنی نتایج معاینات سالانه خود نیستند، اما این کار را برای شفافیت و اطمینان دادن به مردم آمریکا در مورد وضعیت سلامتی خود انجام می دهند.  با این حال، در گذشته  روسای  آمریکا بیماری های خود، شدت بیماری یا درمان های پزشکی خود را نیز پنهان کرده اند.

 بایدن، که ۲۰ نوامبر( ۲۹ آبان ) ۷۹ ساله شد، هنگام حضور در مرکز والتر رید نیز مورد معاینه فیزیکی قرار گرفت.

بایدن ۲۸ آبان در آستانه ۷۹ سالگی به بیمارستان والتر رید مراجعه کرد که سخنگوی کاخ سفید دلیل مراجعه بایدن به بیمارستان را صرفا انجام یک سری معاینات معمول پزشکی اعلام کرده بود.

بایدن برای کولونوسکوپی مورد بیهوشی قرار گرفت و به همین دلیل اداره امور کشور بطور موقت به معاونش کامالا هریس واگذار شد؛ هریس نخستین زنی بود که صبح همان روز به مدت ۸۵ دقیقه  اختیارات ریاست جمهوری ایالات متحده را در دست گرفت.

رسانه های آمریکایی مدتها است مطالبی درباره وضعیت جسمانی رئیس جمهوری مسن این کشور می نویسند و در موارد زیادی سلامتی جسمی وی را مورد تردید قرار داده اند.

در حالی که برخی رسانه های آمریکایی احتمال می دهند، برنامه‌های بایدن برای سال ۲۰۲۴ ممکن است طی دو سال آینده تغییر کند، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید دوم آذر ماه و در حالیکه بایدن محبوبیت خود را در ماههای اخیر بشدت از دست داده است، اعلام کرد او قصد دارد برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا کاندیدا شود.

بیمارستان والتر رید همان بیمارستانی است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا بعد از ابتلا به ویروس کرونا، به این مرکز درمانی مراجعه کرد و درمان شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha