شیوع ویروس اومیکرون در آمریکا اجتناب ناپذیر است

تهران – ایرنا - «آنتونی فائوچی» مشاور ارشد امور بهداشت کاخ سفید نسبت به شیوع سویه ویروس اومیکرون در آمریکا هشدار داد و رسیدن این ویروس به داخل آمریکا را اجتناب ناپذیر خواند.

به گزارش  روز دوشنبه ایرنا، نشریه آمریکایی واشنگتن تایمز دراین باره نوشت:  فائوچی به همراه «فرانسیس کالینز» رئیس «انستیتو بهداشت ملی» آمریکا تایید کردند که هنوز فرد مبتلا به ویروس اومیکرون در آمریکایی شناسایی نشده است.

این نشریه آمریکایی  در ادامه نوشت: اما هردو مقام تاکید دارند با توجه به شناسایی این سویه جدید از ویروس کرونا در کشورهای همچون انگلیس، آلمان و ایتالیا، شیوع این ویروس در داخل خاک آمریکا بستگی به زمان دارد.

بنابراین گزارش فائوچی دراین باره به شبکه خبری «ای. بی. سی» آمریکا گفت: زمانی که این ویروس هم اکنون در چندین کشور جهان روئیت و شناسایی شده است، شیوع اومیکرون در آمریکا قطعا اجتناب ناپذیر خواهد بود، اما پرسش این است که ما تا چه اندازه در مقابل این ویروس تازه آمادگی داریم.

در همین حال رئیس «انستیتو بهداشت ملی» آمریکا نیز دراین زمینه به شبکه خبری سی ان ان گفت: نمی دانیم در صورت رسیدن این ویروس به خاک آمریکا و شیوع آن دراین کشور شرایط به چه صورتی خواهد بود، و آیا می توان از پس  مهار  این ویروس برآمد.

واشنگتن تایمز درادامه این خبر نوشت: در شرایط کنونی موثر بودن واکسن کووید-۱۹ در برابر ویروس آمیکرون درحال بررسی است.

رئیس «انستیتو بهداشت ملی» آمریکا دراین باره گفت: وضعیت شیوع این ویروس در آفریقای جنوبی که این ویروس در آن انتشار یافته و ۳۷ درصد از شهروندان آفریقای جنوبی در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده اند، زیر نظر گرفته شده.

این نشریه آمریکایی نوشت: فائوچی و  رئیس «انستیتو بهداشت ملی» آمریکا هردوتاکید دارند که آمریکایی ها بایدنسبت به واکسیناسیون کامل و یا زدن دُز بیشتر این واکسن کرونا  اقدام کرده و مراقب باشند.

شیوع ویروس اومیکرون در آمریکا اجتناب ناپذیر است
آنتونی  فاوچی - مشاور درامور بهداشت کاخ سفید

بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا(CDC) حدود ۵۹ درصد از شهروندان آمریکایی در مقابل کووید-۱۹ بطور کامل واکسینه شده اند.

سازمان جهانی بهداشت جمعه شب (۵ آذر) حرف یونانی اومیکرون را به سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی‌شده، اختصاص داد.  

سازمان جهانی بهداشت این سویه را نگران‌کننده خوانده و کارشناسان بهداشت عمیقاً نگران سرایت اومیکرون هستند چرا که دارای مجموعه‌ای غیرعادی از جهش‌ها است و مشخصاتی متفاوت از سایر سویه‌های نگران‌کننده دارد.

اگرچه سازمان جهانی بهداشت هنوز جزئیاتی از میزان سرایت سویه اومیکرون ویروس کرونا را اعلام نکرده، یک متخصص بیماری‌های همه‌گیر احتمال داد که میزان سرایت این سویه نسبت به سویه دلتا ۵۰۰ درصد بیشتر باشد.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha