برخی مدیران فرهنگی گذشته طرز برخورد با هنرمندان را بلد نبودند

تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه طی سالهای گذشته برخی مدیران فرهنگی بلد نبودند که چگونه با هنرمندان برخورد کنند.

به گزارش ایرنا، علیرضا نادعلی روز پنجشنبه در نشست مشترک با مدیرعامل و نایب رئیس شورای عالی خانه هنرمندان با اشاره به مقوله هنر طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی، گفت: خوشبختانه طی ۴۰ سال گذشته به هنر نگاه جدی وجود داشته و این مقوله هم در تفکر امام (ره) و هم مقام معظم رهبری دیده شده است.

رئیس کمیته هنری، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، تاکید کرد: بنده معتقدم اگر کسی دٌز انقلابی بالایی دارد وظیفه او نسبت به "هنر" بیشتر است.

نادعلی با اشاره به وظیفه ذاتی حوزه هنری و خانه هنرمندان، گفت: حوزه هنری برای هنر و هنرمند انقلاب اسلامی ساخته شده است؛ اما جایی مثل خانه هنرمندان، هنر و هنرمند را به معنای عام تر شامل می‌شود، و هرکدام ویژگی خاص خود را دارند.

حوزه فرهنگی با همه عرصه هایش،محل توجه باشد

با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگی، اظهار داشت: در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تلاش کردیم پرچمی را به اهتزار درآوریم که حوزه فرهنگی با همه عرصه‌هایش محل توجه باشد.

وی ادامه داد: اگر بنا باشد در حوزه کالبدی شهر حرف زده شود، باید حتماً در حوزه روح شهر و حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز حرف برای گفتن داشته باشیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: یکی از دلایل ما برای انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران توجه ویژه او به مسائل فرهنگی و اجتماعی در شهر بود.

نادعلی با انتقاد از کم توجهی‌ها به عملکرد گذشته مدیریت شهری طی چهار سال گذشته، گفت: طی چهار سال گذشته زحمات زیادی برای شهر کشیده شده، اما متاسفانه ایرادی که به دوره قبلی شورا وارد بود، این است که برخی زحمات دوره ۱۲ ساله آقای قالیباف در شهر تهران، نادیده گرفته شد و آن موارد را رها کردند و مقداری سیاسی به این منظر توجه شد.

وی ادامه داد: آقای قالیباف به دلیل ثبات و استمرار مدیریتش در شهر تهران و نوع نگاهش به مسائل توانست اقدامات بزرگی را در شهر تهران به ثمر برساند.
وکیل مردم تهران در پارلمان شهری گریزی هم به بدهی شهرداری تهران زد و گفت: امروز شهرداری تهران با بدهی نزدیک به ۷۵ هزار میلیاردی مواجه است و همین مهم باعث شده شرایط با دوره مدیریت شهری آقای قالیباف تغییر کند.

نادعلی افزود: برخی رهاشدگی‌های چهار سال گذشته در حوزه‌های مختلف خصوصاً، حمل و نقل و موضوع آلودگی هوا شرایط را کمی دشوارتر کرده است.

در ابتدای این نشست صمیمی، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و حمیدرضا نوربخش نایب رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران ضمن توضیح وضعیت خانه هنرمندان از جایگاه ویژه این خانه در بین همه هنرمندان نکاتی را ارائه کردند.

نادعلی رئیس کمیته هنری شورای اسلامی شهر تهران در پایان این نشست از بخش‌های مختلف مجموعه خانه هنرمندان و تئاتر ایرانشهر بازدید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha