۱۱ آذر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۴۶
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 84563532
۱ نفر

برچسب‌ها

ممانعت از بازگشایی دو مدرسه در جهرم تکذیب شد

شیراز-ایرنا- مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم با رد شایعات و اخبار مطرح شده درباره ممانعت از فعالیت دو مدرسه به دلیل رعایت‌نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جهرم گفت: ارزیابی این دو مدرسه حدود ۶۰ تا ۷۰درصد بود و برای رسیدن به عدد۸۰ به آن‌ها تذکر داده شد.

مهدی نیکفر، بعد از ظهر پنج‌شنبه در نشست خبری در خصوص بازگشایی مدارس جهرم با اصحاب رسانه با تاکید بر اولویت سلامتی دانش‌آموزان و ارتقای کیفیت و با نظارت کارشناسان آموزش و پرورش و بازرسان بهداشتی بر وضعیت مدارس، افزود: چک لیستی تهیه شده که مدارس برای بازگشایی موظفند امتیاز ۸۰درصد آن را کسب کنند و در صورت عدم کسب، مجوز بازگشایی به آن‌ها داده نخواهد شد. بنابراین جلوگیری از ادامه فعالیت حضوری آن‌ها از اساس تکذیب می‌شود.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم با اشاره به لزوم جبران تورم نمره و بیسوادی پنهان در دو سال کرونا، تأکید کرد: سیاست بازگشایی مدارس در شهرستان جهرم، تدریجی و اقتضایی است. بازگشایی مدارس حداقل یک بار هفته الزامی است و مدارس در بازگشایی، اختیاری ندارند، اما در مدل و نحوه بازگشایی اختیار لازم را دارند.

وی اظهار کرد: قبلا بر اساس رنگ‌بندی نوع  فعالیت ما نیز تغییر می‌کرد، ولی با توجه به واکسیناسیون وضعیت وظایف تغییر کرد. با این حال در صورتی که‌ وضعیت تغییر کند و ستاد ملی کرونا تصمیمی جدید بگیرد در شهرستان جهرم هم اعمال و اجرا خواهد شد.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم با اشاره به آمار دانش‌آموزان جهرمی مبتلا به کرونا در مهر و آبان ماه حدود ۲۵۰ نفر بوده از بین بیش از ۳۴هزار دانش‌آموز است، تصریح کرد: الزام بازگشایی مدارس برای حضور دانش‌آموزان برای یک روز در هفته بوده است و اختیار نحوه اجرای مدل و تعداد روزهای حضور دانش آموزان بر عهده شورای مدارس است.

نیکفر بیان کرد: با توجه به این که ستاد ملی مبارزه با کرونا مخالفتی با بازگشایی مدارس ندارد، بنابراین ضرورتی نیز بر اخذ گواهی و رضایت نامه از والدین وجود نخواهد داشت.

وی بیان کرد: مدل حضوری شدن تدریجی در شهرستان جهرم برای دانش‌آموزان کلاس اول و متوسطه اول به صورت چرخشی و بر اساس ارائه کارت واکسیناسیون است. در مقطع ابتدایی نیز بر اساس مدل اقناعی و متوسطه دوم نیز از ۱۷ آبان ماه الزامی بوده است.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم تصریح کرد: هیچ دستورالعملی مبنی بر اخذ رضایتنامه از والدین برای حضور دانش آموزان به مدارس ابلاغ نشده است، بنابراین این موضوع وجاهت قانونی ندارد.

این مسوول اظهار کرد: جمع‌آوری مشارکت‌های مردمی تحت عنوان اقلام ضدعفونی و بهداشتی غیرقانونی است و اعتبارات مالی برای تهیه اقلام بهداشتی مدارس از سوی آموزش و پرورش تامین و تخصیص می‌شود.

وی ادامه داد: سیاست آموزش و پرورش براساس رنگ‌بندی و وضعیت کرونایی نیست، بلکه براساس دستورالعمل ۰۶ پروتکل‌های بهداشتی است. ملاک فعالیت آموزش و پرورش نسخه ۰۶ است.

نیکفر گفت: از نیمه آبان‌ماه، شرایط حضور یک روز در هفته برای تمام دانش‌آموزان مدارس الزامی است. دانش آموزان اگر براساس مدلی که شورای مدرسه انتخاب کرده، حضور پیدا نکنند غیبت خورده و باید دلیل موجهی برای روزهای غیبت داشته باشند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم با بیان اینکه با توجه فضای مدرسه چک لیستی تهیه شده که هر مدرسه ۸۰درصد آن را داشته باشد مجوز بازگشایی دارد، افزود:  با توجه به دستورالعمل ۰۶ پروتکل بهداشتی، مدلی که شورای مدرسه برای فعالیت حضوری انتخاب کرده باید به تایید کارشناسان آموزش و پرورش برسد. که مدارس مدل‌های مختلفی چون چرخشی، ترکیبی و حضوری اجرا کرده‌اند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha