اتمام پروژه های احیای دریاچه‌ارومیه در دستور کار دولت است

ارومیه- ایرنا- نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار اخیر خود با معاون اول رییس جمهوری گفت: اتمام پروژه های احیای دریاچه ارومیه در دستور کار دولت جدی دولت سیزدهم قرار دارد.

وحید جلال زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این دیدار اتمام پروژه های احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی وکردستان از جمله اتمام تصفیه خانه فاضلاب موجود، مورد بحث قرار گرفت.

وی اظهار داشت: تمرکز دولت سیزدهم بر احیای پایدار دریاچه ارومیه، توجه به مدیریت یکپارچه آب‌های بین حوضه‌ای و نیاز زیست محیطی این دریاچه از موارد مهم مورد بحث در این جلسه بود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:  امروز مسوولیت احیای دریاچه ارومیه برعهده دولت سیزدهم است و امیداوریم این دولت کارنامه درخشانی در موضوع دریاچه داشته باشد.

جلال زاده گفت: نمایندگان مردم آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی به عنوان یک پرونده ویژه، پیگیر موضوع احیای پایدار دریاچه ارومیه هستند.

وی افزود: با سفر رییس جمهوری به آذربایجان‌غربی، موضوع و پرونده دریاچه ارومیه را به طور ویژه از دولت مطالبه خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، دریاچه ارومیه در حال حاضر وضعیت مناسبی ندارد و میزان آب موجود در آن به شدت کاهش یافته است؛ هرچند با انتشار خبر اتمام تونل انتقال آب به دریاچه و همچنین اهتمام ویژه دولت سیزدهم برای احیای آن، امیدواری ها برای بهبود این وضعیت بسیار بیشتر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha