فرهنگسرای شهرداری شیراز که آگهی اجاره برایش درج شد

شیراز-ایرنا-طرح موضوع اجاره فرهنگسرای دینکان شهرداری شیراز در یک سایت فروش کالا و خدمات، واکنش‌ها و حاشیه‌هایی را به دنبال داشته و پیگیری ماجرا نشان از اظهارات مختلف مسئولان دارد.

آگهی اجاره فرهنگسرای دینکان شهرداری شیراز در سایت دیوار در صفحه اینستاگرامی احمد تنوری عضو شورای پنجم شیراز در کنار هزاران آگهی دیگر که اغلب از نوع کالا و خدمات و اجناس دست چندم و اجاره منازل و ... است منتشر شد.

فرهنگسرای شهرداری شیراز که آگهی اجاره برایش درج شد
آغاز ماجرای اجاره فرهنگسرای شیراز در سایت دیوار

تنوری با انتشار عکسهایی در صفحه شخصی خود نوشت که فرهنگسرای دینکان با ودیعه ۲۰۰ میلیون تومانی و کرایه ماهانه ۳۰ میلیون تومانی در سایت دیوار به اجاره گذاشته شده است.

این عضو سابق شورای شهر شیراز در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: فرهنگسرای دینکان در چند سال گذشته از جمله پرونده‌های بحث برانگیز شهرداری بوده است که

این فرهنگسرا در تیرماه نود و شش، در اواخر دوره شورای چهارم، افتتاح شد و شهردار شیراز گزارش آن را در صحن علنی شورا ارائه کرده است.

او اعلام کرد: در همان زمان تصدی ریاست کمیته بررسی درخواست های مردمی بر عهده من بود، در اولین جلسه این کمیته که به منظور طرح پیشنهادهای مردمی برگزار شد، شهرداری اعلام کرد که فرهنگسرا را به منظور فعالیت‌های فرهنگی و نیز ایجاد کافی شاپ اجاره داده است و مستاجر خدمات فرهنگی مورد درخواست اهالی را ارائه خواهد کرد.

تنوری اضافه کرد: در بهمن ماه نود و شش، هنگام برگزاری انتخابات یاوران شورا در دینکان، طی جلسه‌ای با اهالی موارد اعتراض یاوران نسبت به عدم ارائه خدمات فرهنگی وعده داده شده از سوی شهرداری در این ساختمان به من اعلام شد و به مدت یک سال جلسات متعددی با مدیران شهرداری جهت الزام آنان به ایفای وظایف قانونی در نظارت بر حسن اجرای قرار داد برگزار شد.

وی بیان کرد: جلسات سال نود و هفت، نه تنها بی نتیجه بود بلکه، شهرداری از تصرف و دیوارگذاری بخشی از محوطه پارک نمازی توسط مستاجر که در آن زمان در این فرهنگسرا یک مدرسه غیرانتفاعی مشغول به فعالیت بود، جلوگیری نکرد.

این عضو شورای پنجم شهر شیراز نوشت: در ابتدای سال نود و هشت، ناچار به اعتراض علنی به این موضوع در کمیسیون فرهنگی و صحن علنی شورا شده و ماجرا در رسانه های محلی انعکاس وسیعی یافت و شهرداری نسبت به طرح موضوع این قرارداد اجاره در کمیسیون ماده سی و هشت آیین نامه معاملاتی شهرداری ها، اقدام کرد اما هنوز رضایت اهالی و سکنه این محله جلب نشده است.

تنوری افزود: محله های کم برخورداری نظیر دینکان، منصورآباد، جوادیه و غیره که در نزدیک محله های مرفّه و پرامکانات شهر قرار دارند، دچار محرومیت مضاعف اند، یکی از دلایل این محرومیت این است که در شعاع دسترسی اینگونه محله ها، امکانات بخش خصوصی با هزینه هایی که عرف محله های مرفه است، به وفور در دسترس است اما سطح درآمدی اکثر ساکنان اینگونه محله ها که در واقع روستاهای تابع شیراز بوده اند که بعدا به شهر ملحق شده اند، در سطحی نیست که بتوانند از خدمات بخش خصوصی بهره مند شوند.

فرهنگسرای شهرداری شیراز که آگهی اجاره برایش درج شد

مشاور املاک: ۲ ماه پیش با سفارش شخصی این آگهی را در سایت دیوار گذاشتم

پایین این آگهی که عکس آن در صفحه شخصی تنوری قرار داده شده شماره تلفن فردی است که خبرنگار ایرنا اقدام به برقرار ارتباط با وی کرد.

این فرد که به گفته خودش شغلش مشاور املاک است در ابتدا اعلام کرد که دیگر روی این مساله خاص که اجاره فرهنگسرای دینکان است کار نمی کند و موضوع منتفی شده است.

این فرد با اصرار خبرنگار ایرنا در گفت و گو با وی جزئیاتی از ماجرا را علنی کرد و گفت از زمانیکه متوجه شده این ملک متعلق به شهرداری است از اجاره آن انصراف داده است.

وی در پاسخ به سوالی در این باره که آیا زمانی که این آگهی را برای اجاره فرهنگسرا در سایت دیوار قرار داده متوجه نبود که این ملک متعلق به شهرداری است گفت: خیر نمی دانستم که متعلق به شهرداری است.

او ادامه داد: در ابتدا فایلی الکترونیکی توسط فردی در اختیار من قرار گرفت و درخواست تعیین قیمت ودیعه و اجاره شد و من نیز قیمت را اعلام و در لیست اجاره املاک قرار دادم و آگهی آن را در سایت دیوار نیز گذاشتم.

این شخص اعلام کرد: حدود ۲ ماه پیش شخصی بنام صفایی به من مراجعه و این فایل را در اختیارم گذاشت و درخواست پیدا کردن مشتری برای این ملک را کرد.

او می گوید از زمانی که متوجه شده این ملک متعلق به شهرداری منطقه شش شیراز است از اجاره آن صرف نظر کرده و آگهی را نیز از سایت دیوار برداشته است.

شورای شهر شیراز موضوع را تکذیب کرد

سخنگوی شورا و رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار ایرنا درباره این موضوع گفت: موضوع اجاره فرهنگسرای دینکان شهرداری شیراز در سایت دیوار را تکذیب می کنم.

علی اکبر سلطانی افزود: موضوع اجاره این فرهنگسرا اصلا موضوعیت ندارد و در واقع این مساله متعلق به سال ۹۶ بوده است.

او اظهار داشت: براساس بررسی های انجام شده اجاره این محل به بخش خصوصی مربوط به سال ۹۶ بوده و این قرارداد نیز فسخ شده و فرهنگسرا اکنون در اختیار شهرداری منطقه شش شیراز قرار دارد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: در حال حاضر شهرداری منطقه شش در حال رفع یکسری آسیب های سازه ای فرهنگسرای دینکان است و تا یکماه آینده بهسازی آن تمام و مدیریت این مرکز در اختیار معاونت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: به تمام شهرداری های مناطق شیراز ابلاغ شده که مدیریت فرهنگسراها به معاونت شهرداری شیراز و سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی انتقال داده شود.

هیچ فرهنگسرایی در شیراز به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود

سخنگوی شورای شهر شیراز گفت: فرهنگسراهای شهردار شیراز دیگر به بخش خصوصی اجاره داده نمی شود.

او اظهار داشت: فعالیت فرهنگسراهای شیراز از این پس براساس طرحی جامع محله محور و احیای محلات با رویکرد نهضت مهارت آموزی و محوریت مسجد انجام می شود و تمام فرهنگسراها به مرکز تخصصی تربیتی ،مهارتی و موضوعی تبدیل خواهد شد.

سلطانی اعلام کرد: بعنوان مثال یک مرکز به فرهنگسرای خانواده تبدیل خواهد شد و بصورت تخصصی در این مجموعه استادان و مربیان برای خانواده و رفع معضلات این بخش تربیت می‌شوند که با محوریت مساجد اقدامات فرهنگی و اجتماعی در محلات انجام شود.

وی با بیان اینکه دیگر خدمات محلی در فرهنگسراهای شیراز ارایه نخواهد شد گفت: فرهنگسراهای شیراز با ارایه خدمات شهری ، اجتماعی ،موضوعی و تخصصی ادامه فعالیت خواهند داد.

 دینکان در شمال شهر شیراز و در مجاورت مناطق مرفه است. این مکان پیشتر روستا بوده که اکنون به شیراز ملحق شده است و خانه های نوین همراه با محله های قدیمی ساختار ظاهری آن را تشکیل می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha