فرماندار: شهرداری سقز توسعه شهری را اولویت کاری قرار دهد

سنندج - ایرنا - فرماندار سقز گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز باید نوع نگرش خود را از فردگرایی، گروه گرایی و اختلافات نیابتی خارج کند و توسعه شهری را در اولویت کاری قرار دهد.

به گزارش ایرنا، کامیل کریمیان روز پنجشنبه در مراسم تودیع شهردار سقز اظهار داشت: مجموعه شهردار باید ثبات مدیریت شهری را به شهر تاریخی و با تمدن سقز برگرداند چون جدا از بیشینه تاریخی و قدمت سقز، نیروهای انسانی قوی و ظرفیت های زیادی برای توسعه داریم.

وی با بیان اینکه در حوزه مدیریت شهری ضعیف عمل کردیم، افزود: شهرستان سقز با قرارگیری جغرافیایی در شاهراه منطقه قرار گرفته و باتوجه به خدمات ارزنده دولت (فرودگاه، بیمارستان شفا، تصفیه خانه، انتقال آب شرب، پردیس سینمایی و چندین پروژه دیگر عمرانی) ولی هنوز در مدیریت شهری نمره نگرفتیم.

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری و توریستی سقز همچون بناهای تاریخی، رودخانه زیبایی سقز و مکان های گردشگری دیگر اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری باید بخوبی از این ظرفیتهای گردشگری در راستایی توسعه سقز استفاده کند تا بتوانیم بیشترین توریست را جذب کنیم.

کریمیان، اختلافات نیابتی، فردگرایی و گروه گرایی را دلیل اصلی مشکلات شورای شهر برشمرد و تاکید کرد: شورا باید استقلال خود را حفظ کند و جلوی هر کسی را که در امور شورا و شهرداری دخالت می کند، بگیرد.

فرماندار سقز از شهردار جدید سقز خواست تا افق ۲۰ ساله سقز را تدوین کند و جدا از فعالیت های روتین شهرداری به جذب سرمایه گذار برای توسعه شهری و اقتصادی سقز اقدام کند تا مردم خدمت گذاری مسوولان را بخوبی حس کنند.

بدهی های شهرداری سقز چالش جدی شهرداری است

رییس شورای اسلامی شهر سقز نیز در این مراسم به مشکلات پیش روی شهرداری سقز پرادخت و گفت: بدهی های مداوم و متغییر شهرداری سقز که شامل ۶۸۰ میلیارد ریال بدهی به بانک شهر و ۲۸۰ میلیارد ریال به سازمان تامین اجتماعی مشکلات زیادی را برای مدیریت شهری بوجود آورده است.

کیوان بهرامی به بخشی از مکشلات شهرادری سقز اشاره کرد و افزود: وضعیت آشفته ناوگان حمل و نقل، وسایل نقلیه فرسوده برای خدمات رسانی بهتر، وضعیت نامناسب آتش نشانی و نبود نرده بان برای آتش نشانان، نبود امکانات مدرن در کشتارگاه، نبود نیروی انسانی و ابزار کار در بخش تنظیف و بدهی های معوقه نیروهای شهرداری بخشی از مشکلات پیش روی شهرادری سقز است.

وی از شهردار جدید سقز خواست تا به اصلاح و قانون مندی و قانون گرایی، استفاده از نیروهای کارآمد در بدنه شهرداری، پرداخت بدهی های شهرداری، پرداخت حقوق های معوقه کارکنان شهرداری، تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی و سازمانی، تاسیس میدان میوه و تره ‌بار سقز، تاسیس ایستگاه آتش نشانی محله کوهدشت، بروز رسانی تجهیزات و امکانات شهرداری سقز و بهبود وضعیت حاشیه شهر را در اولویت های خود قرار دهد.

با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی "ارسطو گویلی" بعنوان شهردار سقز انتخاب شد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha