سی و چهارمین شهردار سقز معرفی شد

سنندج - ایرنا - مراسم تکریم و معارفه سی و چهارمین شهردار سقز (ارسطو گویلی) روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسوولان و مدیران استانی و شهرستانی در پردیس سینمایی مهر سقز برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای کردستان روز پنجشنبه در مراسم تودیع شهردار سقز اظهار داشت: مدیریت شهری با مطالعه جامع و کامل از راهکارهای نوین مدیریتی بهره ببرد و با استفاده از توان نیروی انسانی کارآمد در تلاش برای رفع مشکلات و خدمات رسانی بهتر به شهروندان باشد.

جمشید اسدی اساسی ترین و بنیادی ترین فعالیت و کار موجود برای برونرفت از مشکلات و توسعه اقتصادی، را جذب سرمایه‌گذار برشمرد و گفت: مهمترین کاربرد عملی مدیریت شهری سرمایه گذاری است بنابراین باید از ظرفیت های سرمایه‌گذاران در راستای توسعه اقتصادی شهر نهایت استفاده را بکنیم.

وی از شهردار جدید خواست تا علاوه بر تلاش مضاعف در راستایی کاهش بدهی های زیاد شهرداری سقز، در ایجاد دولت الکترونیک در امور اداری شهرداری تلاش کند و ساماندهی نیروهای شهرادری، بازآفرینی شهری، پروژه های عمرانی و خدمات رسانی به شهروندان را مورد توجه قرار دهد.

اسدی با بیان اینکه ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به شهرداری سقز اختصاص یافته است، افزود: علاوه بر بودجه های موجود برای ارتقا و توسعه ناوگان حمل و نقل شهری اعتبارات خوبی را اختصاص داده ایم.

شهرداری بیش از ۳۰۰ وظیفه دارد

شهردار سقز نیز در این مراسم با اشاره به اینکه شهرداری و شهردار بیش از ۳۰۰ وظیفه دارد، گفت: اعتبار اختصاص یافته به ازای هر شهروند باتوجه به بودجه تعیین شده شهرداری در سقز هفت میلیون و ۳۸۰ هزار ریال است که نسبت به شهرهای مختلف کردستان و استان های دیگر بسیار کمتر است.

ارسطو گویلی با بیان اینکه رقابت میان شهرها بیشتر از قبل قوت گرفته است، افزود: شهر ها یک حوزه عملکرد محدودی دارند و خود نهاد شهرداری برای خود توسعه و رونق ایجاد می کند بنابراین باید از مزیت های این امر استفاده کنیم تا توسعه و رونق اقتصادی شهر سقز را به وجود آوریم.

وی به مشکلات پیش روی شهرداری سقز اشاره کرد و گفت: شهرداری سقز با بدهی‌های کلان مورد چالش جدی قرار گرفته است که علاوه بر رایزنی با بانک شهر و تامین اجتماعی برای تهاتر  و پرادخت بدهی ها، از حوزه های مختلف شهرداری و پتانسیل های موجود به نحوه احسن استفاده می کنیم.

گویلی شهروندان سقز را جز مشارکت پذیرترین شهروندان کشور برشمرد و گفت: بازاریان و اصناف سقز در بازسازی بازار در سال های گذشته مشارکت مثال زدنی داشتند و ما هم بعنوان مدیریت شهری در تلاش برای اعتماد مجدد بازاریان هستم تا از این طریق بتوانیم آحاد جامعه را برای مشارکت در مدیریت شهری تشویق کنیم.

شهردار سقز از کارکنان شهرداری و اعضای شورای سقز خواست تا وی را در راستای توسعه شهری و ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات رسانی به شهروندان کمک و یاری کنند.

وی تاکید کرد: شفاف سازی، جذب سرمایه گذار، ایجاد پروژه های عمرانی، استفاده از ظرفیت های گردشگری، فرودگاه، استفاده از منطقه ویژه اقتصادی برای توسعه سقز، توزیع عادلانه خدمات شهری بخصوص در مناطق حاشیه ای شهر، شایسته سالاری بر منایی تخصص و سلامت و تعامل با دستگاه های خدمات رسان را اولویت کاری خود در شهرداری سقز اعلام کرد.

سی و چهارمین شهردار سقز معرفی شد

در مراسم تودیع شهردار سقز، مدیرکل دفتر امور شهری و روستاهای کردستان، نماینده شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرمانده‌هان انتظامی و نظامی و جمعی از مسوولان شهری حضور داشتند و در پایان مراسم حکم شهردار سقز توسط کامیل کریمیان فرماندار ویژه سقز به ارسطو گویلی تحویل داده شد.

همچنین در بخشی از این مراسم، از زحمات رشید میرحسامی شهردار قبلی و ایرج گیلاسی سرپرست شهرداری سقز تقدیر شد.

اجرای مولودی خوانی توسط هنرمندان سقزی و آوازهای سعدالله نصیری بخشی دیگر از برنامه های این مراسم بود. 

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha