ملی‌پوش فوتبال زنان: هدف اصلی ما صعود به جام‌جهانی است

تهران- ایرنا- عضو تیم ملی فوتبال زنان گفت: تمامی هدف تیم ملی فوتبال زنان صعود از مسابقات جام ملت های آسیا و حضور در جام جهانی است و فدراسیون هم در صورت محقق شدن این امر پاداش زیادی برای ملی‌پوشان در نظر گرفته است.

سارا ظهرابی‌نیا روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برای بار اول توانستیم به جام ملت‌های آسیا صعود کنیم و این اتفاق بزرگی است. به دنبال این هستیم تا فوتبال زنان به جایگاه مطلوب برسد. اکنون تمام هدف ما گرفتن جواز حضور در جام جهانی فوتبال زنان است. هر چند دعای خیر مردم و خوشحالی آنها بهترین اتفاق این مسابقات بود و خستگی از بدن ما خارج شد.  

وی افزود: این مدت هم فدراسیون نگاه ویژه‌ای نسبت به فوتبال زنان داشت، اما این نگاه می‌تواند بهتر شود. فدراسیون در این مدت به ما انگیزه داد و تبعیض قائل نشد و این امر سبب شد تا تمامی بازیکنان تلاش خود را برای صعود به جام ملت‌ها انجام دهند. امیدوارم که فدراسیون این نگاه خود را ادامه دهد.

ملی‌پوش فوتبال زنان عنوان کرد: در مرحله بعد کار ما سخت‌تر است و نباید تنها به صعود به جام ملت‌های آسیا قانع باشیم. به دنبال این هستیم تا به جام جهانی فوتبال زنان راه یابیم. در این مدت خیلی از سختی‌ها را در اردو و مسابقات لیگ و دوری از خانواده تجربه کردیم.

وی اضافه کرد: مسلما سطح فوتبال تیم‌های شرق آسیا به خصوص ژاپن بسیار بالا است و حتی در جام جهانی قبلی فوتبال زنان این تیم‌ها حضور داشتند. امیدواریم که قرعه خوبی داشته باشیم تا زمینه صعود به جام جهانی فراهم شود. هر چند اگر قرعه ما به ژاپن و یک سری از تیم‌های آسیایی شرقی بخورد، کارمان سخت می‌شود اما هر تیمی که مقابلمان باشد، تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

ظهرابی‌نیا یادآور شد: حضور در جام ملت‌های آسیا نشان دهنده، آینده خوب پیش روی فوتبال زنان است. امیدوارم از این به بعد فوتبال زنان بیشتر دیده شود و حامیان مالی بیشتری جذب شوند تا قدم خوب و محکمی برای پیشرفت فوتبالیست‌ها برداشته شود.

وی درباره وضعیت دستمزدهای ملی‌پوشان در لیگ برتر گفت: دستمزد برخی از ملی‌پوشان در لیگ برتر چهار یا پنج برابر شده است اما باز هم این دستمزد کمتر از حق آنهاست. همچنین فدراسیون فوتبال در صورت صعود از جام ملت‌ها به جام جهانی پاداش خوبی برای زنان فوتبالیست در نظر گرفته است.

تیم ملی فوتبال زنان ایران به منظور حضور در مسابقات انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۲ آسیا، ۲۴ شهریورماه تهران را به مقصد تاشکند ترک کرد و در گروه G با تیم‌های بنگلاش و اردن همگروه بود.

دختران ملی‌پوش ایران در نخستین دیدار خود با شکست پنج بر صفر بنگلادش آغاز قدرتمندانه‌ای در این تورنمنت داشته و در ادامه نیز امروز با پشت سر گذاشتن اردن، برای نخستین بار موفق به صعود جام ملت‌های زنان آسیا شدند. 

جام ملت‌های زنان آسیا از ۲۰ ژانویه تا ۶ فوریه ۲۰۲۲ (۳۰ دی‌تا ۱۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) با حضور ۱۲ تیم به میزبانی هند برگزار خواهد شد.

علاوه بر هند میزبان و هم‌اکنون تیم ملی فوتبال زنان ایران، تیم‌های ملی ژاپن، استرالیا، چین، فیلیپن و کره جنوبی پیش از صعود خود را به این تورنمنت قطعی کرده بودند. تیم ملی فوتبال زنان ترکمنستان به دلیل محدودیت‌های مرتبط با کووید-۱۹ پیش‌تر از حضور در این تورنمنت انصراف داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha