۲۶ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۵
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84545316
۰ نفر

برچسب‌ها

نگرانی از بازگشت کرونا به اروپا/ اعمال مجدد محدودیتها

تهران-ایرنا- احتمال آغاز موج چهارم کووید-۱۹، کشورهای اروپایی را در وضعیت نگران کننده ای قرار داده و باعث شده که برخی از این کشورها تدابیر محدود کننده را برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع در سایه آغاز فصل سرما تشدید کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، روزنامه ایتالیایی ایل سوله گزارش داد: صدای پای موج چهارم ویروس کرونا به گوش می رسد و اروپا در این رابطه در صف اول قرار دارد.

این رسانه با توجه به آمار و ارقام اوضاع را نگران کننده توصیف کرده و نوشت: در اتریش، مقامات به دنبال افزایش تدابیر محدود کننده هستند. بر اساس مقررات جدید، افراد بالای ۱۲ سال که هنوز واکسن نزده اند به جز در موارد ضروری مانند کار، خرید و تزریق واکسن اجازه ندارند از منازل خود خارج شوند.

سرایت ویروس در آلمان نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

در فرانسه استفاده از ماسک بار دیگر در مدارس ابتدایی اجباری شده است.

انگلیس بر خلاف سایر نقاط اروپا حرکت می کند و به دز تقویتی یا یادآوری واکسن کرونا روی آورده است. این یک خبر خوش است، زیرا همه شاخص ها در این کشور رو به کاهش گذاشته است.

هلندی ها در سه هفته آینده قرنطینه جزیی را اجرا خواهند کرد. رستوران ها در این کشور در ساعت ۸ شب به وقت محلی تعطیل می شوند و فروشگاه های عرضه کننده کالاهای اساسی تا ساعت ۶ بعد از ظهر باز هستند. همچنین تعداد اماکنی که ارائه مجوز واکسن در آنها  الزامی است در این کشور افزایش یافته است.

با ورود موج چهارم کرونا، اروپا مقررات را برای افراد واکسن نزده سخت تر کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی در این زمینه نوشت: برخی از مقامات اروپایی اقدامات جدید در اتریش را بسیار سختگیرانه قلمداد می کنند. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در قبال دستور استفاده از ماسک و مجوز های سلامت مقاومت کرده است.

در آلمان برخی از ایالت ها استفاده اجباری از ماسک را آغاز  و به غیر از تست های منفی برای ورود به مراسم های عمومی تزریق واکسن را اجباری کرده اند.

دولت ایتالیا در روزهای اخیر اعلام کرده که رانندگان تاکسی فقط اجازه دارند دو مسافر سوار کنند مگر این که آنها افراد یک خانواده باشند و مقامات بهداشتی یا پلیس می توانند از تردد قطارهایی که مسافران درآنها علائم دارند جلوگیری کنند.

یونان در ماه جاری از افراد واکسن نزده خواسته تست پی سی آر برای دسترسی خدمات عمومی، بانک ها، مغازه ها و سالن ها را ارائه دهند. آنها حین ورود به کافه و رستوران ها نیز باید همین مقررات را رعایت کنند. دولت یونان گفته به دنبال اقدامات بیشتری علیه افراد واکسن نزده است.

در فرانسه افراد بالای ۶۵ سال از ۱۵ دسامبر واکسن تقویتی دریافت می کنند تا اجازه استفاده از رستوران ها، موزه ها و مترو در مسافت های طولانی را داشته باشند.

واکسیناسیون در بیشتر کشورهای جهان از میزان مرگ و میر ناشی از کرونا کاسته است اما به نظر می رسد آغاز زمستان و برخی سهل انگاری ها از جمله رعایت نکردن دستورات استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و مهم تر از همه افرادی که در مقابل دریافت واکسن مقاومت می کنند، بسیاری از کشورها را با خطر شیوع دوباره کرونا مواجه کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha