چشم‌انداز موسسه مالی-توسعه‌ای ایران و پاکستان برای تقویت روابط اقتصادی

اسلام‌آباد- ایرنا- مدیرعامل موسسه مالی-توسعه‌ای ایران و پاکستان مستقردر کراچی باتاکید برلزوم شناخت دوکشوراز بازاریکدیگر درجهت سرمایه گذاری ودستیابی به اهداف متقابل اقتصادی،گفت: این موسسه مصمم به ارائه خدمات مشاوره‌ای به تجار وسرمایه گذاران بخش خصوصی هردوکشوربه منظورتحکیم روابط اقتصادی مشترک می‌باشد.

«عباس دانشور حکیمی میبدی» روز شنبه طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: موسسه مالی توسعه‌ای ایران و پاکستان (PAIR) در سال ۱۳۸۶ (۲۰۰۷ میلادی) و با سرمایه گذاری مشترک دو دولت تشکیل گردید.

وی اظهار داشت: موسسه مذکور مستقر در شهر تجاری «کراچی» در جنوب پاکستان و دارای یک شعبه در شهر «لاهور» مرکز ایالت پنجاب می‌باشد که زیر نظر بانک مرکزی پاکستان و طی بیش از ۱۴ سال فعالیت خود همواره سود آور بوده است.

دانشور گفت: تاکنون عمده فعالیت این موسسه ارائه تسهیلات مالی در قالب سرمایه ثابت و سرمایه در گردش به واحدهای صنعنی و تجاری مستقر در پاکستان بوده است و اخیرا ارائه خدمات مشاوره‌ای به تجار و سرمایه گذاران هر دو کشور را نیز به سبد محصولات خود اضافه نموده است.

دانشور حکیمی افزود: مجموع جمعیت دو کشور بالغ بر ۳۰۰ میلیون نفر است که معادل ۶۰ درصد جمعیت اتحادیه اروپا است، لذا بازار بسیار خوبی پیش روی تجار و سرمایه گذاران دو کشور می‌باشد که متاسفانه به دلایل مختلف استفاده از این بازار مغفول مانده است که می‌توان از طریق برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و تجاری و همچنین تبادل هیات‌های اقتصادی به شناساندن بازار دو کشور کمک نمود.

وی گفت: ما نیز در موسسه مالی- توسعه‌ای ایران و پاکستان در تلاش هستیم تا نقش قابل قبولی را در این خصوص ایفا نماییم و پیشنهاد می‌گردد تا این موسسه به عضویت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان درآید، چرا که با توجه به برخورداری از نیروی کارشناسی توانمند در این موسسه، می‌توانیم به تسهیل مناسبات اقتصادی بین دو کشور کمک کنیم.

مدیرعامل موسسه مالی-توسعه‌ای ایران و پاکستان در پایان ابراز امیدواری کرد که با رفع مشکلات تحریمی حاکم بر سیستم بانکی بتوان از همه پتانسیل‌های موجود برای ارتقای توسعه‌ی دو کشور استفاده نمود و با حضور این موسسه در پاکستان، حتی امکان تاسیس بانک مشترک دو کشور نیز دور از انتظار نمی‌باشد.

قرار است دوری آتی نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان اواخر آذرماه امسال در شهر اسلام‌آباد برگزار شود.

نهمین نشست کمیته مشترک تجاری ایران و پاکستان نیز روزهای ۱۵ و ۱۶ آبانماه امسال با سفر رسمی «عبدالرزاق داود» مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و سرمایه گذاری به تهران برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha