بارش پراکنده باران استان همدان را فرا می‌گیرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت که در پی افزایش میزان رطوبت هوا و نفوذ ابرهای پراکنده به استان همدان، بارش قطره‌ای و پراکنده باران، نقاط کوهستانی این استان را فرا می گیرد.

«محمد حسن باقری شکیب» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت افزایش نسبی سرعت وزش باد در ساعت های میانی روز به خصوص در مناطق بادخیز استان همدان پیش بینی می شود. 

وی اظهار داشت: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی آسمان بیشتر نقاط استان ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش ابر، وزش باد و بارش قطره‌ای باران پیش بینی می شود.

باقری شکیب عنوان کرد: دمای هوای بیشتر نقاط استان همدان تا ۲ روز آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت و از روز یکشنبه هفته آینده شاهد کاهش محسوس دمای هوا در بیشتر مناطق استان خواهیم بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان گفت که به دلیل ابرناکی آسمان به ویژه در مناطق شمال و شمال غرب استان همدان، میزان رطوبت هوا نیز افزایش خواهد یافت.

باقری شکیب، نوسان دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته را بین هشت تا ۲۶ درجه سانتی گراد اعلام کرد.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، اسدآباد با ۲۸ درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود و کمینه دمای هوا در بیشتر شهرهای استان به هفت درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha